Montessori žaislai

Pilnavertiškas rinkinys, padėsiantis vaikams suprasti kiekio ir vieneto sąvokas. ..
€6750
2617
Pilnavertiškas rinkinys, padėsiantis vaikams suprasti kiekio ir vieneto sąvokas. ..
€5250
2616

Montessori žaislai internetu

Montessori žaislai daro perversmą žaidimų srityje, unikaliai sujungdami ugdymą ir linksmybes. Jie sukurti taip, kad ugdytų savarankiškumą, skatintų spręsti problemas ir padėtų natūraliai mokytis.

Kas yra Montessori žaislai?

Montessori žaislai - tai specialiai sukurtos mokymosi priemonės (žaislai), skatinantys eksperimentuoti ir mokytis. Pagrindinis Montessori žaislų bruožas - įsitikinimas, kad vaikai geriausiai mokosi žaisdami. Šie žaislai sukonstruoti taip, kad vaikai galėtų savarankiškai atrasti ir natūraliai įsitraukti į veiklą, kuri padės jiems tobulėti. Pastebėjome tendenciją, kad Lietuvoje Montessori žaislais yra vadinami dauguma lavinamųjų priemonių.

Paprastai šie žaislai gaminami iš natūralių medžiagų, tokių kaip medis, medvilnė, metalas ar stiklas. Toks pasirinkimas yra tikslingas, nes jis palaiko sensorinį vystymąsi naudojant įvairias tekstūras ir svorį. Šios medžiagos taip pat yra draugiškesnės aplinkai, o tai atitinka Montessori filosofiją gerbti ir rūpintis žeme.
Pagrindinės Montessori žaislų savybės:
paprastas, estetiškas dizainas, kuris atitinka vaikų tvarkos jausmą ir padeda jiems susitelkti į užduotį.
Realistiška funkcija ir paskirtis, kuri skatina vaikus suprasti ir modeliuoti realaus gyvenimo scenarijus.
masteliškumas, t. y. jie pritaikomi skirtingiems įgūdžių lygiams, užtikrinant, kad vaikui augant žaislas išliktų sudėtingas, tačiau pasiekiamas.

Skirtingai nuo tradicinių žaislų, kurie gali turėti elektronines integracijas, Montessori žaislai dažnai yra pasyvūs. Toks žaislų dizainas palaiko idėją, kad vaikas turi būti aktyvus dalyvis, leidžiantis savarankiškai tyrinėti, o tai skatina susikaupimą ir pasiekimų jausmą. Šiuos kriterijus atitinkantys Montessori žaislai - dėlionės, rūšiavimo žaidimai, specialiai Montessori sukurti baldai ir pan.

Norint įtraukti Montessori žaislus į žaidimų kambarį ar klasę, nebūtina juos visiškai pertvarkyti. Labiau svarbu pasirinkti žaislus, kurie tarnauja ugdymo tikslui ir skatina savarankišką mokymąsi. Tėvai ir pedagogai dažnai pastebi, kad pradėjus naudoti šiuos žaislus gerokai padidėja žaidimo gilumas ir trukmė. Vaikai labiau įsitraukia į žaidimą, o žaislai palengvina mokymosi aplinką, skatinančią smalsumą, kūrybiškumą ir kritinio mąstymo įgūdžius.
Šis į vaiką orientuotas požiūris užtikrina, kad kiekvienas žaislas taptų vystymosi priemone, o kiekvienas žaislas būtų tikslingai sukurtas taip, kad atitiktų įvairius vaiko augimo etapus.

Montessori žaislų nauda vaikų vystymuisi

Montessori žaislai turi daugybę privalumų, pavyzdžiui: Juslinis (jutiminis) vystymasis yra vienas iš svarbiausių privalumų, nes žaislai dažnai kuriami taip, kad įtrauktų vaiko lytėjimo, regos ir garso pojūčius.
Motoriniai įgūdžiai taip pat labai tobulėja. Montessori žaislai, tokie kaip medinės dėlionės ir nėrimo karoliukai, reikalauja, kad vaikai tam tikrais būdais naudotų rankas, taip lavindami tiek smulkiąją, tiek stambiąją motoriką. Šie rankų žaidimai ne tik suteikia pramogą, bet ir paruošia vaikus tokioms užduotims, kaip rašymas ir apsirengimas.

Bendraudami su Montessori žaislais vaikai ne tik žaidžia - jie mokosi. Jų pažintiniai įgūdžiai lavinami atliekant rūšiavimo, lyginimo ir kategorizavimo užduotis, kurios yra labai svarbios matematikos ir kalbos raidai. Vaikai taip pat mokosi spręsti problemas ir suprasti priežastis ir pasekmes, nes daugelis Montessori medžiagų savaime koreguojasi.

Socialinis vystymasis - dar viena sritis, kurioje Montessori žaislai turi didelį poveikį. Jie skatina bendradarbiavimą ir dalijimąsi, nes vaikai kartu dirba prie projektų. Montessori mokyklose vaikai dažnai būna mišraus amžiaus grupėse, todėl jaunesni vaikai gali mokytis iš vyresnių bendraamžių ir atvirkščiai. Tokia dinamika pagerina jų gebėjimą bendrauti ir suprasti skirtingus požiūrius.

Kai vaikams suteikiama laisvė rinktis, su kokiais žaislais žaisti ir kaip juos naudoti, jiems suteikiama daugiau galių priimant sprendimus. Tai ugdo savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi. Jie išmoksta pasitikėti savo instinktais ir gebėjimais, o tai yra esminis asmeninio tobulėjimo komponentas.Galiausiai, Montessori žaislai subtiliai skatina emocinį vystymąsi, nes vaikai jaučia pasitenkinimą, kai atlieka užduotį arba išsiaiškina, kaip veikia žaislas. Tai didina jų savigarbą ir skatina juos imtis naujų iššūkių, o nesėkmę laikyti tik dar vienu žingsniu įgyjant įgūdžių.

Montessori žaislų įtraukimas į vaiko aplinką gali turėti įtakos beveik visiems jo augimo aspektams ir padėti tvirtą pagrindą visą gyvenimą trunkančiam mokymuisi.

Rašyti
Skambinti